Ostatni raz Demokraci podnieśli więcej pieniędzy z opieki zdrowotnej niż Republikanie w 1992 roku, kiedy Bill Clinton został wybrany na prezydenta. Podobnie jak inne grupy, interesy służby zdrowia wymagają dostępu do kandydatów i wybranych urzędników oraz wpływania na nie. Przewaga finansowa Demokratów prawdopodobnie odzwierciedla prawdopodobieństwo, że będą nadal kontrolować Kongres, niezależnie od tego, kto zostanie prezydentem. Może to jednak odzwierciedlać również inne czynniki, takie jak przekonanie, że opieka zdrowotna jest ważniejszą kwestią dla demokratów niż Republikanie, uświadomienie sobie, że propozycje Obamy częściej zwiększą federalne fundusze na opiekę zdrowotną i poszerzą federalną regulację ubezpieczeń zdrowotnych niż McCaina i większy potencjał nowych przepisów wpływających na sektor, jeśli Obama zostanie wybrany, a Demokraci rozszerzą kontrolę nad Kongresem. Niektórzy darczyńcy oczywiście przyczyniają się do obu stron.
W przypadku wyborów federalnych głównym źródłem funduszy na kampanię są osoby fizyczne (zob. Wykres 1). Zgodnie z Ustawą o Reformie Kampanii Bartartisan limit składki na osobę wynosi 2300 USD na kandydata w wyborach; wybory pierwotne i ogólne są uważane za oddzielne wybory. Chociaż przedsiębiorstwa, związki zawodowe i grupy ideologiczne nie mogą składać bezpośrednich składek ani wydatków w wyborach federalnych, mogą one utworzyć publiczne Komitety Doradcze (PAC), które mogą otrzymać do 5000 USD od osoby fizycznej w danym roku kalendarzowym i mogą wnieść wkład do 5000 USD na kandydata na każde wybory.
Centrum Odpowiedzialnej Polityki analizuje dane dotyczące finansowania kampanii zgłoszone do Federalnej Komisji Wyborczej i klasyfikuje składki w wysokości 200 USD lub więcej od indywidualnych darczyńców i ich najbliższych rodzin, a także od PAC, w 13 sektorach. Według stanu na koniec lipca sektor zdrowotny znalazł się na szóstym miejscu wśród 13 sektorów, biorąc pod uwagę udział w wyborach federalnych od stycznia 2007 r. Pracownicy służby zdrowia, grupa składająca się z lekarzy, dentystów i pielęgniarek, zajęła piąte miejsce wśród ponad 80 branż. W sektorze opieki zdrowotnej największe podmioty (osoby i PAC) były powiązane z American Dental Association (1,7 miliona USD, 52% do Demokratów), American Hospital Association (1,5 miliona USD, 61% do Demokratów), Pfizer (1,1 miliona USD, 50 % do Demokratów), Amerykańskie Stowarzyszenie Anestezjologów (1,0 mln USD, 47% do Demokratów) i Amgen (1,0 mln USD, 50% Demokratów).
Według stanu na koniec lipca Obama otrzymał 5,4 miliona dolarów od pracowników służby zdrowia, 1,6 miliona od osób prywatnych i PAC związanych ze szpitalami i domami opieki, a 0,9 miliona od osób i PAC związanych z przemysłem farmaceutycznym i produktów zdrowotnych, w porównaniu z wkładami do McCaina w wysokości 3,2 miliona dolarów, 0,5 miliona dolarów i 0,4 miliona dolarów. W wyborach powszechnych McCain otrzyma około 84 milionów dolarów z funduszy rządowych, a zatem nie będzie mógł pozyskać ani wydać prywatnych funduszy po przyjęciu nominacji republikańskiej. Ponieważ Obama nie przyjmuje publicznych pieniędzy, może nadal gromadzić i wydawać prywatne fundusze. Środki pozyskiwania funduszy przez Obamę z sektora opieki zdrowotnej mogą nadal rosnąć.
Narodowe partie demokratyczne i republikańskie regularnie zbierały i przyjmowały składki miękkich pieniędzy
[więcej w: laryngolog ostrołęka, płyty winylowe allegro, jednostka krwi ]
Comments are closed.
Powiązane tematy z artykułem: jednostka krwi laryngolog ostrołęka płyty winylowe allegro
lekarz u którego się leczę nie chce obniżyć mi dawki leku
[..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu masaż relaksacyjny warszawa[…]
Mleko krowie jest zdrowe