Uczestnicy otrzymali porady antykoncepcyjne dotyczące wszystkich odwracalnych metod antykoncepcyjnych, w tym ich skuteczności, skutków ubocznych, ryzyka i korzyści. Każdemu uczestnikowi zapewniono bezpłatną, odwracalną metodę antykoncepcyjną przez 3 lata (pierwsze 5090 uczestników) lub 2 lata (pozostała część kohorty). Uczestnikom pozwolono przerwać lub zmienić metody tak wiele razy, jak to było pożądane w okresie obserwacji. Przeprowadzono kompleksowy wywiad bazowy, a uczestników badano pod kątem infekcji przenoszonych drogą płciową. Uczestnicy byli obserwowani prospektywnie, z wywiadami telefonicznymi w 3 i 6 miesięcy, a następnie co 6 miesięcy na czas obserwacji. Uczestnicy otrzymali kartę podarunkową o wartości 10 USD za każdy zakończony wywiad uzupełniający. W wywiadzie podstawowym i uzupełniającym zgromadziliśmy wyczerpujące informacje na temat cech demograficznych i historii reprodukcyjnej.
Ta analiza obejmuje pierwszych 7486 uczestników, którzy podczas badania używali wkładki, implantu, zastrzyku DMPA, pigułek, plastra lub pierścienia. Okresy stosowania prezerwatyw lub innych metod antykoncepcyjnych (np. Przepony lub naturalnego planowania rodziny) zostały wyłączone z analizy niepowodzenia antykoncepcji. Podczas każdej ankiety uczestnicy byli pytani o nieodebrane miesiączki i ewentualną ciążę. Każdy uczestnik, który sądził, że może być w ciąży, został poproszony o badanie ciążowe w moczu. Do rejestrowania wszystkich ciąż wykorzystano dziennik ciążowy. Uczestnicy, którzy mieli ciążę, zostali zapytani, czy były one zamierzone i jaką metodą antykoncepcyjną stosowali w chwili poczęcia. Data poczęcia została oszacowana od daty ostatniej miesiączki lub od oceny wieku ciążowego w ultrasonografii. Niepowodzenie metody antykoncepcyjnej zdefiniowano jako koncepcję, która wystąpiła w okresie stosowania metody antykoncepcji. Jeśli uczestnik stwierdził, że przestała stosować tę metodę, została ona wymieniona jako brak metody i nie została uznana za niepowodzenie metody antykoncepcji. Wykluczyliśmy koncepcję, która wystąpiła po tym, jak uczestnik przestał stosować metodę ze względu na chęć poczęcia (planowana ciąża).
Informacje o okresach stosowania środków antykoncepcyjnych, w tym daty rozpoczęcia i zakończenia, zebrano z trzech źródeł: zaplanowanych wywiadów telefonicznych; dane z apteki uzyskane z apteki partnerskiej, w której uczestnicy otrzymali pigułki, plaster lub pierścień; oraz dziennik metody antykoncepcyjnej, który dokumentował w naszych rejestrach badań, gdy uczestnik zainicjował lub zaprzestał stosowania metody lub przełączył ją na inną metodę (tj. wkładanie lub wyjmowanie wkładki lub implantu, otrzymanie początkowego zapasu pigułki, plasterka, lub pierścień i wtrysk DMPA)
[patrz też: hairburst allegro, gabinet psychologiczny, fizjoterapia na wesoło ]
Comments are closed.
Powiązane tematy z artykułem: fizjoterapia na wesoło gabinet psychologiczny hairburst allegro
leczenie raka jądra polega na jego usunięciu
[..] Cytowany fragment: probolan 50[…]
W suplemencie jest dużo składników potrzebnych przy chorobie tarczycy
[..] Cytowany fragment: stomatolog Bytom[…]
siedziałam w przeciągu i nabawiłam się zapalenia stawów biodrowych